רישיון לאופנוע – שאלות ותשובות

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל? האם אתם רוצים לעשות רישיון לאופנוע אבל לא יודעים איך ובמה לבחור בכדי ללמוד בבטחה ועל הצד הטוב ביותר מבלי לסכן אף אחד? במיוחד עבורכם ליקטנו כמה תשובות לשאלות החשובות ביותר שתעשנה לכם סדר בבלגן.

מתי מתחילים ללמוד/ רישיון לאופנוע?

אם הגעתם לגיל 16 ואתם רוצים לממש את החלום הישן שלכם ללמוד נהיגה על אופנוע, כנראה שאתם בכיוון הנכון. על פי החוק אתם בהחלט יכולים לעשות רישיון לאופנוע בגיל 16 אם כי חשוב לציין שהתנאים משתנים לפי כוח הסוס של כלי הנהיגה. למשל אם תרצו ללמוד על קטנוע שהוא עד 125 סמ"ק תוכלו לממש זאת בגיל 16 אבל כן תידרשו לבקש רשות מההורים עד גיל 17. כמו כן אם תבחרו ללמוד על אופנוע עד 47 כוח סוס תוכלו לממש את החלום החל מגיל 18 ואם זה עובר את זה ייתכן מאוד שתצטרכו לדחות את הסיפוקים שלכם עד גיל 21 ורק אז לעשות את הרישיון המיוחל והרצוי לכם.

ואם כבר יש תאוריה אפשר לקבל פטור כשרוצים לעשות רישיון אופנוע?

אם אתם רוצים לעשות רישיון אופנוע חשוב לציין כי אם אתם כבר בעלי רכב פרטי זה יהווה לכם פטור ממבחני תאוריה בלבד. במעמד הזה לא יידרש מכם לגשת ולבצע שוב תיאוריה היות ואתם מן הסתם בקיאים ומכירים את הדרישה והידיעה של חוקי התנועה. למען הסר ספק בכדי שהפטור ייכנס לתוקפו חשוב מאוד להגשת ולקבל חתימת פטור על ידי משרד הרישוי.

ואם בכל זאת לומדים תיאוריה איך אפשר ללמוד הכי נכון?

כמו רכב כך גם אופנוע, קיום הקדמה מספקת לא מעט אפשריות ללימוד מורחב ונעים און ליין וכך גם לימודי תיאוריה שיודעים להרחיב את המחשבה ולתת אל המענה הטוב ביותר. לצד האתרים המספקים שירותים בחינם כך גם משרד התחבורה המעניק את האפשרות ללמוד גם דרכו את לימודי התיאוריה בטרם אתם הולכים ומוציאים רישיון אופנוע כשיר ונכון.